53 Kongres Grupy WGN

W dniach 21-23 kwietnia 2023 r. odbył w Stęszewie, pod Poznaniem, 53 Kongres Grupy WGN pt. NOWE CZASY – NOWE WYZWANIA.

zdjęcie z 53 Kongresu Kopia

Swoją wiedzą  na Kongresie podzielili się:

 • Aleksandra Jurak – Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Od 2004 roku zawodowo związana z obsługą rynku nieruchomości, zajmuje się obsługą prawną grupy WGN. Tytuł wystąpienia: Co nowego w prawie i podatkach w roku 2023. 100 pytań do prawnika.”
 • Tomasz Łysakowski – trener biznesu, specjalizujący się w szkoleniach z zakresu technik sprzedaży, negocjacji, komunikacji, zarządzania personelem i motywowania pracowników. Tytuł wystąpień: „Kryzys na rynku nieruchomości jako szansa dla pośredników”, „Prospecting i docieranie do klientów w social media: jak uniknąć błędów, pułapek i zmarnowanej pracy.”
 • Michał Wleklik – pośrednik ds. nieruchomości, menedżer, kierownik zespołów sprzedażowych, szkoleniowiec, trener i konsultant Sandler Training Polska. Tytuł wystąpienia: „Wyłączność w pośrednictwie – dlaczego, kiedy, z kim i jak?”
 • Szymon Tamborski – inżynier budownictwa lądowego o specjalności Konstrukcje  budowlane i inżynierskie, uczestnik licznych przedsięwzięć budowlanych i deweloperskich z obszaru budownictwa infrastrukturalnego, komercyjnego i mieszkaniowego. Inicjator i założyciel biura nieruchomości WGN Poznań Grunwaldzka oraz WGN Commercial. Tytuł wystąpienia: „Nieruchomości komercyjne nie tylko dla dojrzałych agentów, ale za to duża satysfakcja.”
 • Marlena Joks –  pośrednik w obrocie nieruchomościami, Prezes Zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON w latach 2012 – 2021. Tytuł wystąpienia: „Dlaczego oni, a nie my – 5 Najlepszych Agentów Roku 2022″, „Oko w oko z rekinami WGN – zdobywcami Orła i Wyróżnień Brokera 2022”.
 • Sebastian Sit – rzeczoznawca majątkowy, inżynier budownictwa lądowego, biegły sądowy. Tytuł wystąpienia: „Nieruchomość premium – rynek nie tylko dla inwestorów.”
 • Jacek Kolibski – koordynator i autor projektów restrukturyzacyjno-prywatyzacyjnych przedsiębiorstwa państwowych, pośrednik w obrocie nieruchomościami z wieloletnim doświadczeniem, doradca ds. nieruchomości  i inwestycji, wieloletni wykładowca i koordynator programów szkoleniowych dla zarządców i pośredników. Prezes Zarządu Europejskiego Instytutu Nieruchomości, Prezes Zarządu Biura Doradztwa Inwestycyjnego Krakinwest Sp. z o.o. Tytuł wystąpienia: „Nieruchomość premium – rynek nie tylko dla inwestorów.”
 • Leszek Michniak – pośrednik obrotu nieruchomościami, analityk rynku, doradca ds. nieruchomości  i inwestycji, założyciel i Prezes Grupy WGN, współzałożyciel Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON. Moderator Kongresu wraz z Prezesem Jackiem Kolibskim. 

Fotorelacja z wydarzenia na oficjalnej stronie Grupy WGN. Można wejść, klikając w poniższy link:

https://wgn.pl/artykuly/konferencje-i-konwenty-wgn/28003,relacja-z-53-kongresu-grupy-wgn.html

Slajd5Slajd6

Slajd7Slajd8
Slajd9

Slajd10Slajd11Slajd12Slajd13Slajd15

Slajd16Slajd17Slajd18Slajd19Slajd20Slajd22Slajd23Slajd24

Autor:

Jacek Kolibski, Prezes Zarządu EIN

Szkolenie dla wspólnot mieszkaniowych

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z zakresu

MEDIACJI – ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW WE WSPÓLNOTACH MIESZKANIOWYCH.

Szkolenie stacjonarne, odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. tj. sobota, w godzinach 10:00 – 17:00, przy ul. Starowiślnej 22 w Krakowie.
Szkolenie poprowadzi Henryk Rand, Mediator Sądowy, Fundator EIN.
Chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu, prosimy o uzupełnienie karty zgłoszeniowej oraz przesłanie jej do 18 kwietnia 2023 r. na adres e-mail:
[email protected]
karta_zgloszenia Szkolenie

Program szkoleniaprogram szkolenia

 

Relacja z Seminarium na Politechnice Krakowskiej

 

W dniu 26.01.2023 r. (czwartek) odbyło się na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej,  Seminarium pt. „Rola współpracy międzyregionalnej w procesie odbudowy miast Ukrainy – nauka, innowacyjność i biznes.”, które zorganizował Europejski Instytut Nieruchomości wraz z Politechniką Krakowską. 

Celem Seminarium było przedstawienie problemów i rozwiązań związanych z odbudową zniszczonej Ukrainy po napaści agresora.

Organizatorem Seminarium byli: Politechnika Krakowska, Europejski Instytut Nieruchomości.

Prelegentami wydarzenia byli przedstawiciele Wyższych Uczelni oraz innowacyjnych firm działających na terenie Europy:

 • Konstanty Mamonov  – Profesor na Uniwersytecie im. Beketova w Charkowie;
 • Jacek Kolibski – Prezes zarządu Europejskiego Instytutu Nieruchomości;
 • Jacek Wojciechowicz – V-ce Prezes zarządu Europejskiego Instytutu Nieruchomości, były wyższy urzędnik Banku Światowego, Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich;
 • Krystyna Potapenko – koordynator regionalnej pomocy humanitarnej dla Ukrainy;
 • Maciej Gacoń – Prezes zarządu SYNTONIA Sp. z o.o.;
 • Tomasz Kozik – Prezes zarządu PalettenWerk Kozik Sp. z o.o.;
 • Jakub Progorowicz – Dyrektor badawczo-rozwojowy oraz inwestycyjny Comex Group.

 

Program seminarium

20230126_162558a

20230126_164423a20230126_162610
2
3
4

 

Zapraszamy na otwarte Seminarium na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej

W ramach projektu Oszacowania Strat wojennych, Europejski Instytut Nieruchomości
wraz z Politechniką Krakowską, organizuje Seminarium pt. „Rola współpracy międzyregionalnej w procesie odbudowy miast Ukrainy – nauka, innowacyjność i biznes.”

Sesja odbędzie się 26.01.2023 r. (czwartek) o godz. 14:00 na Wydziale Inżynierii Elektrycznej
i Komputerowej, I piętro, sala A3.
Adres: ul. Warszawska 24, Kraków, Politechnika Krakowska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w sesji.

Program seminarium

 

Kijów z 2018 roku

Zapraszamy do obejrzenia  filmiku o Kijowie, którego autorem jest Janusz Lipiński, Członek Rady Europejskiego Instytutu Nieruchomości.

kapitol 2

Film zrobiony jest na podstawie zdjęć wykonanych w 2018 r. podczas wizytacji Europejskiego Instytutu Nieruchomości
w stolicy Ukrainy.

https://www.youtube.com/watch?v=uAm-S11OYMI

„Wojna zmieniła nasz świat”

wojna

(zdjęcie nr 1 – Kijów -2018r., zdjęcie nr 2 – Kijów – 2022r.)

 

Autor:

Jacek Kolibski, Prezes Zarządu EIN

Autor filmu:

Janusz Lipiński, Członek Rady EIN

 

52 Kongres Grupy WGN

W dniach 23-25 października 2022 r. odbył w Ciechocinku 52 Kongres Grupy WGN pt. BEZPIECZEŃSTWO, SKUTECZNOŚĆ, PROFESJONALIZM.

7ad1fb9d0d4512919bf794ac1ba46ebae0a65c82

Na Kongresie wśród  wykładowców znaleźli się:

 • Kazimierz Kirejczyk – analityk i komentator zjawisk zachodzących na polskim rynku mieszkaniowym w JLL. Fundator Europejskiego Instytutu Nieruchomości i współzałożyciel firmy doradczej REAS (weszła w struktury JLL w 2018 r.). Tytuł wystąpienia: „Co dalej z rynkiem mieszkaniowym w Polsce. Perspektywy według Eksperta JLL„.
 • Ewa Klos – Rychter – radca prawny, pośrednik w obrocie nieruchomościami, specjalista w zakresie prawa obrotu nieruchomościami. Tytuły wystąpień: „Zimne telefony – dlaczego ich nie lubimy, jak się przełamać, jakich alternatyw szukać w celu pozyskania ofert, jak budować dobre nawyki a czego się wystrzegać„, „Wyłączność w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami – przekonaj siebie i innych„, „Pozyskiwanie nieruchomości w pośrednictwie„.
 • Andrzej Stankiewicz – pośrednik nieruchomości z kategorii premium. Posiada duże doświadczenie w fotografii, dekoracji oraz aranżacji wnętrz. Tytuł wystąpienia: „Fotografia bez ściemy. Klienci kupują najpierw oczami„.
 • Jerzy Śliwa – mediator, moderator, facylitator dialogu społecznego. Tytuł wystąpień: „Skuteczne mediacje na rynku nieruchomości„, „Emocje przy zakupie nieruchomości. Jak nad nimi panować„.
 • Krzysztof Badan i Rafał Kampczyk – współwłaściciele biura Grupy WGN Nieruchomości – Śląsk Zagłębie. Tytuł wystąpienia: „Jak być najbardziej skutecznym pośrednikiem na rynku„.
 • Marlena Joks –  pośrednik w obrocie nieruchomościami, Prezes Zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON w latach 2012 – 2021. Tytuł wystąpienia: „Jak ona to robi? Nieprzeciętny sukces zawodowy – Natalia Wielgosz/WGN Nowa Sól – Objawienie WGN Roku 2022„.
 • Robert Wojciechowicz – właściciel firmy informatycznej Apssolution, autor platformy informatycznej do obsługi biur nieruchomości INET.wgn.online. Tytuł wystąpienia: „Wykorzystywanie wszystkich atutów programu inet.WGN.online„.
 • Jacek Kolibski – koordynator i autor projektów restrukturyzacyjno-prywatyzacyjnych przedsiębiorstwa państwowych, pośrednik w obrocie nieruchomościami z wieloletnim doświadczeniem, doradca ds. nieruchomości  i inwestycji, wieloletni wykładowca i koordynator programów szkoleniowych dla zarządców i pośredników. Prezes Zarządu Europejskiego Instytutu Nieruchomości, Prezes Zarządu Biura Doradztwa Inwestycyjnego Krakinwest Sp. z o.o. Tytuł wystąpienia: „Co dalej z rynkiem nieruchomości komercyjnych i inwestycyjnych w Polsce„.
 • Leszek Michniak – pośrednik obrotu nieruchomościami, analityk rynku, doradca ds. nieruchomości  i inwestycji, założyciel i Prezes Grupy WGN, współzałożyciel Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON. Temat wystąpienia: „Wszystko co musisz wiedzieć o WGN. Zdjęcia, które sprzedają„. Moderator Kongresu wraz z Prezesem Jackiem Kolibskim.

Grupa WGN jest już od 32 lat na rynku polskim i posiada prawie 100 Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN.

Od 1991 – 2022 roku biura w ramach Grupy WGN przeprowadziły ponad 230 000 transakcji. W 2021 roku padł rekord w Grupie WGN: zrealizowano ponad 15 000 transakcji, sprzedając nieruchomości o wartości ok. 3 mld zł.

 Wykład20220924_154311ściankaSpeaker20220924_132353

20220923_19394256

Translate »